Apie mus

AMBICIJA – EUROPOS TEATRO ŽEMĖLAPYJE ŽINOMAS KLAIPĖDOS VARDAS

2017 m. prasidėjęs „TheATRIUM“ šiandien – reikšmingas ne tik Klaipėdos, Lietuvos, bet ir Europos teatrinio gyvenimo įvykis. Kaip ir kasmet festivalio akiratyje naujausi ir, svarbiausia, kokybiški talentingų kūrėjų darbai. Šiemet gegužės 17–22 d., po visiems iššūkiu tapusio laikotarpio, „TheATRIUM“ sugrąžina vieną sėkmingiausių projektų – Lietuvos teatro vitriną, kurioje užsienio festivalių organizatoriams, teatro meno profesionalams, prodiuseriams bus pristatyti ryškiausi pastarųjų metų Lietuvos teatrų darbai – 13 spektaklių per 6 dienas.

Gegužės 31 – birželio 22 d. tarptautinė festivalio programa. Šiais metais ji itin koncentruota ir išgryninta. Joje vienas geriausių Italijos režisierių Alessandro Serra su naujausiu spektakliu V. Šekspyras „La Tempesta“ bei visiems lietuviško teatro gurmanams puikiai pažįstamas Oskaras Koršunovas su Barselonos „Teatre Lliure“ kurtu spektakliu „L’oncle Vània“ pagal A. Čechovą ir kiti.

Tomas Juočys
Rašau 2022 m. sausio 31 d., pirmadienį, būdamas saviizoliacijoje, nes mano šeima serga. Dar 2019 m. tokia įžanga būtų siaubinga ir nenuteikianti prisidėti prie tarptautinio festivalio „TheATRIUM“. Šiandien tai normalu. Pernai įsitikinome, kad turėdami ryžto esame nesustabdomi – buvome vieni pirmųjų Europoje grįžę su teatro festivaliu. Rašau jau žinodamas, kad 2022-ųjų „TheATRIUM“ bus pats didžiausias. Net didesnis už vykusį 2019 m., kuomet žodis „pandemija“ dar neveikė mūsų gyvenimo. Klaipėdos dramos teatras pirmyn žengia be baimės. Kitaip negalime, nes tai reikštų tobulėjimo sustojimą. Kai mums sakoma, kad reikia pereiti prie mažų kaštų, mažų formų spektaklių kūrimo, mes kuriame pačius didžiausius ir įspūdingiausias, sutraukiančius pilnas sales. Taigi, kai mus stabdo pandemija, mes kursime didžiausią teatro festivalį „TheATRIUM“ istorijoje. Nes tik taip įveiksime daugelio vidų apėmusį pandeminį sąstingį! Nes tik taip Klaipėda taps svarbiu miestu Europos teatro žemėlapyje! Jau praėjusiais metais įdėjome daug pastangų, kad būtų parengta puiki tarptautinė programa ir Lietuvos teatro vitrina. Šių metų gegužės pabaigoje Klaipėda taps Lietuvos teatro „turgaviete“. Na, o birželį įvyks tikrai gurmaniška tarptautinė festivalio „TheATRIUM“ dalis su reikšmingiausių šiandienos teatro kūrėjų spektakliais mūsų teatro scenoje. Kiekvienais metais Jūs buvote šio festivalio bendraautoriais. Kviečiame jais likti ir šiemet. „TheATRIUM“ unikalus festivalis – jo „akcininkai“ žmonės, žiūrovai, rėmėjai. Esame mažiausią valstybinį ir savivaldybės finansavimą gaunantis festivalis. Tik Jūsų dėka mes sugebame įgyvendinti teatro idėjas ir, tikiuosi, keisti požiūrį į Klaipėdos miestą. Tai ne atoki provincija ir ne regionas, o įvairioms idėjoms atviras, didžiulių galimybių miestas. Kas bebūtų, nesustokime, kurkime ateitį kartu. Auginkime „TheATRIUM“ festivalį ir savo miestą.
Framee
VIVOS VOCO!
Friedricho Schillerio poemoje „Varpo daina“ („Das Lied von der Glocke“, 1798) aprašomas ilgas ir sudėtingas varpo sukūrimo procesas – nuo tinkamo varpo formai molio suradimo ir kasimo, varpo liejimo iki jo pakrikštijimo bei pirmojo suskambėjimo. VIVOS VOCO! (ŠAUKIU GYVUOSIUS!) – dalis epigrafo iš šios poemos, kuri inspiravo mus šiais metais pakviesti į teatrą pažvelgti ne tik kaip į meno rūšį, bet ir kaip į savotišką gyvybės akumuliatorių, žmonių bendrystės vietą. Teatro festivalis – gyvųjų sąšauka, varpo skambėjimo pasitikrinimas. VIVOS VOCO!