Renginiai kraunami
18:30
17.
06

KALNAS

Agrupación Señor Serrano (Ispanija)

Didžioji salė
1.20 (be pertraukos)

Premjera 2020

Autoriai, režisieriai: Àlex Serrano, Pau Palacios, Ferran Dordal
Scenografai: Lola Belles, Àlex Serrano
Kostiumų dailininkė Lola Belles
Šviesų dailininkas Cube.bz
Kompozitorius Nico Roig

Vaidina: Anna Pérez Moya, Àlex Serrano, Pau Palacios, David Muñiz

Spektaklis „Kalnas“ – tai sąsaja, jungianti pirmąją ekspediciją į Everestą, kurios sėkme vis dar abejojama; Orsoną Wellesą, pasėjusį paniką savo radijo laidoje „Pasaulių karas“; badmintono žaidėjus, žaidžiančius beisbolą; netikrų naujienų svetainę; bepilotį droną, stebintį publiką; gausybę sniego; mobiliuosius ekranus; fragmentiškus vaizdus ir Vladimirą Putiną, su pasimėgavimu pamokslaujantį apie tiesą ir pasitikėjimą.
Tai puikiai žinomas įvaizdis, besitęsiantis per visą idėjų istoriją: kopimas į kalną, įveikiant visus sunkumus, norint pasiekti viršūnę, o tada jau nuo jos pamatyti pasaulį „tokį, koks jis yra“. Pamatyti tiesą, o ne tik šešėlius ir atspindžius. Tai tikrai gražus įvaizdis. Bet ar teisingas? Dažnai žiūrint iš viršaus į apačią nematyti nieko, tik visa dengiantys debesys, rūkas ar priklausomai nuo paros laiko ir oro besikeičiantis kraštovaizdis. Koks tuomet tai pasaulis? Kur toji tiesa? Ar tiesa egzistuoja? Ar tai tik viršukalnė, kurią reikia įveikti, o gal veikiau šaltas ir nesvetingas kelias, kuriuo tenka nuolat kopti?
Idėjų, istorijų, vaizdų, veiksmų ir koncepcijų tinklas – „Kalno“ dramaturginė sistema. Palaipsniui atskleidžiant šią medžiagą, ji susilieja ir sukuria netikėtus ryšius. Šis kūrinys – tarsi kelionė be tiesos mito žemėlapio.