Renginiai kraunami

VAKARO NEJAUKA

18:30
 - 
20:00
2025.
06.
12
Pirkti bilietą

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego Wroclaw Mime Theatre
Lenkija

Didžioji salė
1.30 (be pertraukos)

Autorius Robert Bolesto
Režisierė Małgorzata Wdowik
Bendradarbiavimas dramaturgijoje Magdalena Komornicka
Scenografas, šviesų dailininkas Aleksandr Prowaliński
Skulptūros Jan Baszak
Kostiumų dailininkė Maja Skrzypek
Kompozitorė Agata Zemla
Režisierės asistentai: pirmoji režisierės asistentė Katarzyna Radomska, antroji režisierės asistentė Piotr Soroka

Vaidina: Agnieszka Dziewa, Urszula Kuśnierz, Anna Nabiałkowska, Karolina Pewińska, Artur Borkowski, Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski, Jakub Pewiński

Spektaklis 16+

Spektaklis lenkų kalba su lietuviškais ir angliškais surtitrais

Spektaklis, sukurtas pagal Marieke Lucas Rijneveld knygą „Vakaro nejauka“ – tai vizualus pasakojimas apie netektį ir jos kaupimąsi kūne bei vaizduotėje. Apie bandymą susidurti su tragedija, įkalinančia dešimtmetę veikėją ir jos artimuosius gedulo persmelktame pasaulyje. Apie poreikį atrasti prasmę mirtyje. Taip pat tai istorija apie brendimą ir vaikystės pabaigą.

Pasaulyje, kuriame karaliauja amžina žiema ir veriantis šaltis, klesti maginis mąstymas, burtai ir maldos. Visa tai regime mergaitės, žengiančios į paauglystę, akimis. Ji vienu metu yra ir įvykių stebėtoja, ir pasakotoja, ir fantazijų kūrėja – ji saugo atsiminimus apie tragediją, grumiasi su kaltės jausmu bei atsakomybe už tėvus, kovoja su vidinės tuštumos skausmu.

Pasaulio plastiškumas vaiko akimis ir knygoje aprašyta vaikiška vaizduotė leidžia kurti iš patirčių išaugusius vaizdinius, kurie virsta savarankiškais mikropasakojimais. Spektaklio vizualumą režisierė konstruoja iš nerimą keliančios kasdienybės, taip pat iš žmogaus ir gyvūno ryšio detalių. Per šią prizmę galime atidžiau pažvelgti į šeimos santykius – šeimos, kuri gyvena greta, bet ne kartu.

Spektaklyje nagrinėjamos mirties, depresijos ir paauglių seksualinio elgesio temos.

Kartu organizuoja:

Apie spektaklio režisierę

Małgorzata Wdowik studijavo teatro režisūrą Aleksandro Zelwerowicziaus teatro akademijoje, Varšuvoje ir teatrologijos studijas Adomo Mickevičiaus universitete Poznanėje. Ji taip pat metus studijavo Giesseno teatro instituto Choreografijos ir performanso katedroje. 2015 m. atstovavo Lenkijai Prahos kvadrienalėje su projektu „Kraštovaizdžio ribos“, kuris buvo nominuotas „Perspektyvaus studentų talento“ kategorijoje. Kita šio projekto dalis, „Jei būtum čia gyvenęs“, buvo sukurta ir pristatyta „Mousonturm“ teatre Frankfurte. Kartu su K. A. U. kolektyvu, ji įgyvendino projektą „Transit Monumental“ festivalyje „SpielArt“. Jų bendras projektas „Fiasko“ pelnė Vokietijos „Doppelpass“ stipendiją, jo finalinis pasirodymas įvyko 2018 m. kovą Darmštato valstybiniame teatre. „TR Warszawa“ teatre ji režisavo spektaklį „Futbolininkai“, kuris laimėjo pagrindinį prizą Jaunųjų režisierių festivalyje Krokuvoje, taip pat „Strach“ (2018). 2016–2017 m. režisavo „Dziewczynki“ „Studio“ teatre, o 2018–2019 m. – „Gniew“, antrąją trilogijos dalį apie emocijų vaizdavimą teatre. Krokuvos Helenos Modrzejewskos senajame teatre ji sukūrė spektaklį „Głębiej“, o 2021 m. vasarį, Varšuvos „Nowy“ teatre – „Wstyd“. Savo studijas „DAS Theatre“, Amsterdame, ji baigė darbu „Ji buvo kažkieno kito draugė“.