Renginiai kraunami
8:00
27.
06

DMITRIJAUS KRYMOVO MEISTRIŠKUMO PAMOKOS

„TheATRIUM“ festivalio staigmena – ilgai planuotos, įvairių aplinkybių stabdytos, bet galiausiai įvyksiančios legendinio rusų režisieriaus Dmitrijaus Krymovo (Rusija) meistriškumo pamokos.

D. Krymovas (g. 1954) – vienas įdomiausių ir reikšmingiausių Rusijos teatro režisierių. Jis savo kelią teatre pradėjo kaip dailininkas scenografas. Sukūrė scenografiją daugiau nei 100 spektaklių, tarp kurių ir legendiniai jo tėvo Anatolijaus Efroso režisuoti „Otelas“, „Tartiufas“, „Mizantropas“.

Vėliau D. Krymovas staiga metė teatrą ir daugiau nei dešimtmetį atsidavė vien dailei – tapybai ir grafikai. To laikotarpio D. Krymovo darbai eksponuojami visame pasaulyje.

2002 m. D. Krymovas buvo pakviestas dėstyti scenografiją į GITIS, ten pradėjo režisuoti spektaklius – ne su profesionaliais aktoriais, o su dailininkais, būsimais scenografais. Spektakliai sukėlė furorą Rusijos teatro pasaulyje.

Anatolijaus Vasiljevo pakviestas, D. Krymovas įkūrė savo teatro laboratoriją – Dramos meno mokyklą. Šiandien šio režisieriaus spektakliai keliauja po teatro festivalius, apdovanoti daugybe „Auksinių kaukių“ ir kitais prizais, tapo atskiru teatro reiškiniu – savita ir nepakartojama vizualiojo teatro rūšimi.

Meistriškumo pamokos vyks tris dienas – birželio 27–29 dienomis Klaipėdos dramos teatre.