Renginiai kraunami
16:30
27.
05

PUIKUS NAUJAS KŪNAS

„Operomanija“
Didžioji salė
Trukmė 1.05 (be pertraukos)

Premjera 2022

Korporatyvinė distopija / probiotinė ekotopija balsams

Scenarijus, veiksmas Žygimantas Kudirka
Muzika, veiksmas Arturas Bumšteinas
Veiksmo asistentė Giedrė Kriaučionytė
Chormeisteris Algimantas Kriūnas
Kostiumai Juozas Valenta
Grafinis dizainas Mindaugas Gavrilovas
VJ Vytautas Narbutas
Šviesos Julius Kuršis
Garsas Ignas Juzokas
Prodiuseris „Operomanija“
Partneris valstybinis ansamblis „Lietuva“

Valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras: Ilona Pliavgo, Viktorija Šedbaraitė, Rima Žukauskienė, Laura Stančikaitė, Irena Kerulienė, Gintarė Kulikauskytė, Daiva Čepulionienė, Estera Paukštytė-Penkaitienė, Saulius Vasiliauskis, Zenius Sakalauskas, Osvaldas Petraška, Ramūnas Juknevičius, Donatas Kaikaris, Rokas Jasikas

„Puikus naujas kūnas“ – tai netikėtas dviejų ekscentrikų – kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos – bendradarbiavimas.
Tai socialinę kritiką, mokslinę fantastiką ir absurdo žanrą sujungianti korporatyvinė distopija balsams apie amžinai problemišką žmogaus santykį su savo paties kūnu. Įvairiausių industrijų kuriamos iliuzijos kelia nepagrįstus lūkesčius, kaip turėtume atrodyti, o socialiniuose tinkluose savo kūną lyginame su daugybe kitų kūnų. Paradoksalu, bet dažnai trokštame prilygti apskritai neegzistuojantiems, skaitmeniniu būdu retušuotiems atvaizdams.
Nesijaudinkite. Korporatyvinė distopija atskleis naująją technologiją, įgalinančią persikelti į kitą (kito?) kūną. Hipnotiškos daugiabalsės sutartinės – tai tarsi anestetikas besigulant po „grožio peiliu“, nukelsiantis į gilios narkozės iššaukiamą sapną. Regėsite galbūt ir pranašišką viziją, kurioje ateities žmonija galiausiai randa būdų išsliuogti iš vis netenkinančių savų biologinių kūnų ir įsitaisyti „puikius naujus“.
Atrodo, kad tai yra pažadėtas rojus, kur sielos sklendžia laisvai ir įgyja visas norimas formas. Tapote sportiniu motociklu ir jaučiatės kur kas sportiškesnis? Persikūnijote į oro drėkintuvą ir jūsų esybė prisipildė harmoningos ramybės? Virtusios netikėčiausiais daiktais ar prietaisais, sielos švenčia išsilaisvinimą iš senojo kūno ir sutartinėmis apdainuoja naują būtį. Iš pirmo žvilgsnio tai – nesibaigianti puikių naujų kūnų garbinimo šventė. O vis dėlto, kas paskatino išsižadėti to unikalaus, kone stebuklingo biologinio kūno, kuris geba pats užgydyti žaizdas ir suauginti kaulus?

Scenarijus, veiksmas

Žygimantas Kudirka – interaktyvios poezijos, dirbtinių kalbų ir avangardinio repo rašytojas, kūrėjas ir atlikėjas, bandantis atrasti ateities evoliucijos scenarijus, universalią, augalams, gyvūnams ir kūdikiams suprantamą tarmę. Jo darbai dažnai įgauna netikėtas formas: alternatyvios realybės audio gidai, radijo vaidinimai, skirti automobilių salonui, įsilaužimas į žiniasklaidą arba interaktyvios praktikos. Žygimantas išleido interaktyvios poezijos knygą, septynis muzikos albumus, nuolat pasirodo šiuolaikinio meno kontekstuose (tame tarpe Baltijos trienalėje ir Venecijos bienalėje), yra pelnęs daugybę apdovanojimų muzikos (pvz., Metų alternatyvios muzikos atlikėjas), reklamos (pvz., Kanų sidabrinis liūtas), vizualiųjų menų (pvz., Metų muzikos video) ir literatūros (pvz., Geriausias Europos slam poetas) srityse. Dalyvavo šimtuose vietinių renginių gimtąja kalba, taip pat pasirodė užsienyje (Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Islandijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Izraelyje, Honkonge) anglų ir dirbtine kalbomis.

Muzika, veiksmas

Arturas Bumšteinas (g. 1982 m. Vilniuje) – Lietuvos kūrėjas, dirbantis  muzikos ir vizualaus meno sankirtoje. Jo kūrybinės praktikos gali būti suskirstytos į kelias kategorijas: eksperimėntinė muzika, akustinio garso meno darbai, instaliacijos, kūriniai teatrui, radijo menas ir kuratorystė. 1990-ųjų viduryje Arturas buvo pirmasis Lietuvos menininkas, pasinaudojęs interneto galimybėmis renkant garsinę medžiagą iš viso pasaulio. Jis yra įvairių muzikinių projektų iniciatorius ir nuo 2000 m. bendradarbiauja su tokiais menininkais kaip Anton Lukoszevieze, Vladimir Tarasov, Krystian Lupa, Žilvinas Kempinas, Gintautas Trimakas, Lina Lapelytė, Vaiva Grainytė, Gailė Griciūtė, Laura Garbštienė, Piotr Kurek, Ivan Cheng. Arturo kūryba buvo pristatyta įvairiose Europos erdvėse, jo solinės parodos rengtos Vilniaus šiuolaikinio meno centre, galerijose „Vartai“, „AV17“, Berlino „Galerie Antje Wachs“ ir įvairiose rezidencijose visoje Europoje. 2017 m. A. Bumšteinas buvo DAAD Berliner Künstlerprogramm rezidentu, 2021–2022 m. rezidavo Camargo Foundation. Jo darbai buvo pristatyti tokiuose festivaliuose kaip „Holland Festival“, „Unsound“, „Tectonics“, „Angelica“, „Ultima“, „HCMF“, „Vilnius Jazz“, „Kody“, „Skanumezs“, „Cut & Splice“, „Sacrum Profanum“, „Ultraschall“, „Sonic Circuits“ JAV ir kt. Jo muziką išleido tokios leidybinės kompanijos kaip „Bolt“, „Cronica“, „Unsounds“, „Edition Telemark“ ir kt. 2013 m. Arturas buvo įvertintas Euroradijo „Palma Ars Acustica“ prizu už jo radijo meną, taip pat 2021 m. „Auksiniu scenos kryžiumi“ už darbus teatre. Nuo 2021 m. Arturas groja kaip improvizacinės muzikos grupės „Sneeze Etiquette“ narys.