TARPTAUTINIO TEATRO FESTIVALIO „THEATRIUM“ BILIETAI JAU PREKYBOJE

2023 04 27 menufaktura.lt

Septintą kartą Klaipėdoje vyksiantis tarptautinis teatro festivalis kiekvienais metais vis ambicingesnis. Šįkart jo programa nusitiesia net iki tolimojo Taivano. Gegužę ir birželį pajūrį teatru užpildysiančio festivalio bilietai jau prekyboje. Festivalis yra tapęs Klaipėdos dramos teatro naujovių aikštele, tad ir šįkart organizatoriai džiaugiasi galėdami pasiūlyti bilietus į tarptautinės festivalio programos dalies renginius įsigyti naujoje terpėje – bilietų sistemoje, kurią administruoja pats teatras. Ilgainiui čia bus galima įsigyti bilietus į visus šio teatro renginius.

2023 m. „TheATRIUM“ programa su tradiciniais segmentais ir satelitiniais vyksmais bus išsamiai atskleista jau kitą savaitę. Kol kas svarbiausios teatro šventės Vakarų Lietuvoje rengėjai skatina žiūrovus suskubti pradėti dairytis bilietų. Festivalis jo metu Klaipėdoje tampa namais pasaulyje žinomų teatro kūrėjų spektakliams. Nereikia važiuoti į Italijos, Ispanijos, Portugalijos teatrus – jų spektaklius bus galima rasti Klaipėdos dramos teatre. Tai unikali galimybė žiūrovams plėsti akiratį ir įsijungti į platesnį, pasaulinį teatrinį dialogą tarp kūrėjų ir publikos.

Nuo 2017 m. rengiamas „TheATRIUM“ susideda iš dviejų stambių segmentų: Lietuvos teatro vitrinos, koncentruotai apžvelgiančios įvairių šalies teatrų kūrinius, bei tarptautinės programos – joje pristatomi išskirtiniai scenos meno kūriniai iš įvairių pasaulio šalių. Šiais metais Lietuvos teatro vitrinoje, gegužės 24-28 d., bus parodyta vienuolika spektaklių iš įvairių Lietuvos teatrų. Lietuviškoji festivalio programa labai koncentruota, kad ją vienu ypu būtų patogu peržiūrėti kelioms dešimtims iš užsienio šalių atvykstančių teatro profesionalų – įvairių tarptautinių teatrų festivalių atstovų: prodiuserių, teatro kritikų ir pan. Tarptautinėje programos dalyje, vyksiančioje birželio 1-22 d., bus rodomi šeši scenos meno kūriniai. Jie atkeliaus iš Latvijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Ispanijos, Italijos ir Taivano.

Rinkdamiesi bilietus į lietuviškos programos dalies renginius žiūrovai, kaip įprasta, bus nukreipiami į išorinę bilietų sistemą. O besirenkantys bilietus į pasirodymus tarptautinėje programoje – juos pirks iš naujai sukurtos paties teatro bilietų sistemos.

„Klaipėdos dramos teatras jau seniai bando prisijaukinti ir labiau pažinti savo žiūrovus, bandome kurti bendruomenę ir atliepti jos poreikius. Šiuo metu bilietus pardavinėjame per atskirus bilietų platintojus, jų platformas. Jose pirkėjams taikomi įvairūs mokesčiai ir sudėtingiausia dalis yra ta, kad mes negalime identifikuoti savo žiūrovų, kurie jau įsigijo bilietus. Tačiau pastebime, kad yra įvairių alternatyvų, esame gavę bilietų sistemų kūrėjų iš užsienio pasiūlymų, tačiau jų pasiūlymai ir sistemos palaikymas itin brangus. Mums pasisekė, nes mus pačius susirado IT paslaugų kompanija, pasiūliusi kartu kurti bilietų sistemą, visiškai atitinkančią mūsų poreikius, ir, kaip įprasta, surizikavome“, – apie naują iniciatyvą pasakojo teatro kultūrinės veiklos ir žiūrovų aptarnavimo padalinio vadovė Kristina Žiogaitė. Pasak jos, sistemos kūrimas, tobulinimas ir testavimas užtruko daugiau nei dvejus metus. Projektas sudėtingas, bet įsidiegus sistemą, teatrui atsiveria galimybė ją auginti ir tobulinti pagal savo poreikius.

Naujoji teatro bilietų sistema atsirado galvojant apie patogumą žiūrovams, taip pat ir šiek tiek mažesnes bilietų į spektaklius kainas: „bilietus pas mus perkantys žmonės nebus apkraunami papildomais paslaugų teikimo mokesčiais, galės vienu pirkimu įsigyti ir teatro bilietus, ir atributikos prekes ar kt., vienoje vietoje ras visus mūsų teatro repertuaro bilietus, galės dalyvauti lojalumo programose, gauti išankstinius pasiūlymus įsigyti bilietus pigiau, pateikę kontaktinius duomenis bus tiesiogiai informuojami apie galimą spektaklių laiko keitimą ar atšaukimo galimybę, taip pat galės gauti įvairių siurprizų, nusipirkę bilietus ir sudalyvavę tam tikrame kiekyje teatro spektaklių“, – visą naudos įvairovę žiūrovams vardijo K. Žiogaitė.

Visa festivalio programa čia.