Renginiai kraunami
18:00
25.
05

CIVILIO DIENORAŠTIS

Alytaus miesto teatras
Mažoji salė
Trukmė 1.20 (be pertraukos)

Premjera 2022

Autorius Pavlo Arie
Vertimas į lietuvių kalbą Andrius Merkevičius
Režisierius ir sceniniai sprendimai Stas Zhyrkov
Kompozitorius Bohdan Lysenko
Garso režisierius Justinas Raudonis
Šviesų dailininkė Natali Melnychuk
Vaizdo projekcijų autorius Alius Mikelionis
Režisieriaus asistentė Alma Purvinytė

Vaidina – Vaidas Praspaliauskas

Ukrainiečių dramaturgas Pavlo Arie pjesę „Civilio dienoraštis“ parašė per pirmąsias keturiolika Rusijos karo prieš Ukrainą dienų. Šie jautrūs autoriaus išgyventi tekstai mums ir mūsų palikuonims suteikia galimybę sužinoti tiesą apie tai, kas įvyko. Tai nėra tik literatūra. Tai yra gyva, skausminga, vis dar tebepūliuojanti šiandiena.
Visa Europa, visas pasaulis yra nežinioje. Žmonės nežino ir nesupranta, kaip gyventi, kai jų šalyje vyksta karas. Baimė ir nežinojimas, kaip išspręsti problemą, sukuria chaosą. Suniokoti miestai, prarasti namai, nepriteklius, ekonominė suirutė. Bet svarbiausia visame kame buvo, yra ir bus žmogus. Jo vidinės kovos – nerimo, įtampos ir vilties – kelias…
Pajuskite tuos įvykius, kartu su aktoriumi ir žiūrovais išgyvendami šias 14 dienų.
14 dienų, kai visas tau pažįstamas, mylimas, laisvas pasaulis tampa kitokiu.
14 dienų nuo visiško žinios apie karą neigimo iki susitaikymo su situacija.
14 dienų, kurių kiekviena yra naujas gyvenimas.
14 dienų netekties ir skausmo.
14 dienų, kai gyvenimas jau niekada nebebus toks, koks buvo iki šiol.
Ar taip bus?

Apie spektaklio režisierių

Stasas Žyrkovas 2008 m. baigė Kyjivo nacionalinio kultūros ir meno universiteto vaidybos ir režisūros kursą, vadovaujamą Petro Ilčenkos ir Katerynos Pivovarovos. Tais pačiais metais kartu su Ksenija Romašenko įkūrė nepriklausomą teatrą „Atviras požiūris“. 2011 m. S. Žyrkovas tapo „Kyjivo pektoralės“ premijos laureatu nominacijoje „Už geriausią režisieriaus debiutą“ (spektaklis pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę „Natašos svajonė“).
2016 m. buvo pakviestas į Magdeburgo teatrą dalyvauti Vokietijos ir Ukrainos festivalyje „Laukiniai Rytai. Renginys – Ukraina“. Ten pastatė spektaklį pagal Pavlo Arie pjesę „Laikų pradžioje ir pabaigoje“. 2017 m. kartu su P. Arie ir Magdeburgo teatru įgyvendino projektą „Kodėl Mychailo Gurmanas neišgyveno“ – šiuolaikinę Ivano Franko pjesės „Pavogta laimė“ versiją.
2014–2017 m. S. Žyrkovas dėstė režisūrą Kyjivo nacionaliniame kultūros ir meno universitete. 2017 m. jam suteiktas „Nusipelniusio Ukrainos menininko“ garbės vardas. 2014–2019 m. buvo Kyjivo „Auksinių vartų“ teatro meno vadovas.
2019–2022 m. – Kyjivo akademinio dramos ir komedijos teatro kairiajame Dnipro krante meno vadovas.
S. Žyrkovas – daugkartinis teatro apdovanojimų ir tarptautinių festivalių laureatas. Spektakliai „Stalkeriai“ ir „Šlovė herojams“ 2016 m. ir 2017 m. buvo apdovanoti „Kyiv Pectoral“ apdovanojimais nominacijose „Geriausias spektaklis kamerinėje salėje“ ir „Geriausia režisūra“.

programa’24