Renginiai kraunami
16:00
28.
05

ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ

Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“
Mažoji salė
Trukmė 1.10 (be pertraukos)

Premjera 2021

Idėjos autorė ir choreografė Airida Gudaitė
Režisierius Jonas Tertelis
Scenografai: Renata Valčik, Emilis Šeputis
Kostiumų dailininkė Renata Valčik
Šviesų dailininkas Julius Kuršis
Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė
Garso režisierius Ignas Juzokas

Vaidina:
Greta Snitkutė, Arminas Kazanavičius, Rokas Bugys, Ugnė Laurinavičiūtė, Grėtė Vosyliūtė, Elena Milaknytė, Beatričė Šaltenytė, Emilija Giedraitytė, Barbora Mickutė, Aura Šriubšaitė, Saulė Bučiūnaitė, Smiltė Kavoliūnaitė

Šokio spektaklis (ne)paaugliams „me two / Savoj krūvoj“ kritikų ir publikos pripažinimą pelnė drąsiomis, nuoširdžiomis, paliečiančiomis istorijomis, išskirtine muzika ir scenografija.
Spektaklio dramaturgija paremta grupės jaunų šokėjų asmeninėmis patirtimis, susijusiomis su galios santykiais, LGBTQ+ tapatybės formavimusi, seksualiniu priekabiavimu ir galios piktnaudžiavimu jaunuolių atžvilgiu. Tai skatina priklausyti „savai krūvai“ ir dalintis. Žiūrovai kviečiami pažvelgti į paauglystę iš stebėtojo, tėvų, mokytojo, sprendimų priėmėjo žiūros taško ir apmąstyti galios ribas tarpasmeniniuose ir kartų santykiuose.

Apie idėjos autorę ir choreografę

Airida Gudaitė – viena ryškiausių Lietuvos choreografių, inovatyvaus, savo darbuose socialinę problematiką nagrinėjančio Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ viena iš steigėjų ir meno vadovė. Kūrėjos interesų laukas daugialypis – A. Gudaitė šiuolaikinio šokio peizaže ieško gyvos, šiandieną kvestionuojančios šokio ir judesio formos, kuri, jungiama su vizualaus meno elementais, spinduliuoja savita estetika. A. Gudaitė siekia iš naujo permąstyti šokio meninę galią ir daryti įtaką žiūrovui, o tuo pačiu – ir bendruomenėms.
Daugelis A. Gudaitės šokio spektaklių ir performansų kurti kartu su kūrybos partneriu Laurynu Žakevičiumi. Kurdamas duetas prisistato „Low Air“ kūrybiniu vardu. A. Gudaitės sukurti šokio performansai atrenkami ir pristatomi festivaliuose Europoje, Azijoje, JAV: „Festival de Danse Cannes“ (Prancūzija), „Seoul International Dance Festival“ (Pietų Korėja), „Nuuk Nordisk Culture Festival“ (Grenlandija), „Westwind Festival“ (Vokietija), „Dancestages Shanghai Dance Festival“ (Kinija), „Internationale Tanzmesse NRW“ (Vokietija), „Suzanne Dellal Centre“ (Izraelis), „Sadler’s Wells Theatre“ (Anglija) ir kt.
A. Gudaitės drąsi išraiška, nagrinėjanti jautrias temas, atsispindi ir naujausiame šokio spektaklyje, skirtame jaunajai kartai. „me two / Savoj krūvoj“ – susitikimo taškas, skirtas aptarti ir kvestionuoti suaugusiojo galios poziciją ir jo santykį su ateities kartomis. Tyrinėjama saugumo sąvoka – kokios aplinkos, kontekstai ar priemonės įgalina saugiam pokalbiui apie dažnai nutylimas temas, kaip seksualinis priekabiavimas, lytiškumas, identiteto paieška, ateitis. Spektaklis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip geriausias 2021 metų spektaklis jaunajai kartai.
A. Gudaitė kartu su L. Žakevičiumi yra sukūrę per dešimt šokio performansų, spektaklių, socialinių akcijų, už kurias buvo apdovanoti trimis „Auksiniais scenos kryžiais“, 2017 m. – Boriso Dauguviečio auskaru už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas jungiant gatvės šokį ir teatrą spektakliuose bei Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą. Tais pačiais 2017 m. A. Gudaitė apdovanota Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos apdovanojimu ir LR kultūros ministerijos Nacionaline jaunojo menininko premija.