Renginiai kraunami
15:00
26.
05

NT DRAMA

Teatras „Atviras ratas“
Kamerinė salė
Trukmė 1.30 (be pertraukos)

Premjera 2022

Autorė Gabrielė Labanauskaitė
Režisierė Ieva Stundžytė
Scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė
Šviesų dailininkas Pijus Vasiliauskas

Vaidina:
Giedrius Kiela, Benita Vasauskaitė, Jurgis Marčėnas, Justina Smieliauskaitė, Matas Pranskevičius, Vesta Šumilovaitė

Tragikomiškoje pjesėje „NT drama“ viena talentingiausių ir aktyviausių lietuviškos dramaturgijos kūrėjų Gabrielė Labanauskaitė su lengvu, subtiliu humoru, aštriai ir tiriančiai stebi, vertina ir vaizduoja, kokiu mastu asmeniniai norai ir svajonės (norint įsigyti nuosavą būstą) yra valdomi idealaus gyvenimo stereotipų, kuriais naudojasi nekilnojamojo turto paslaugų teikėjai. Pjesėje „NT drama“ atskleidžiama nekilnojamojo turto infrastruktūros manipuliacija utopijomis ir stereotipais, parodomas kapitalistinių spąstų mechanizmas, kuriuose labiausiai nukenčia silpnesnioji, socialiai ir finansiškai nesaugesnė žmonių dalis. Ši socialinė spektaklio tema dar labiau aktualizavosi pastarųjų metų pandeminiu laikotarpiu, išaugus NT kainų burbului ir žmonių desperatiškumui, bandant apsaugoti savo finansus ir beatodairiškai investuojant į bet kokį nekilnojamąjį turtą, o jauniems žmonėms susiduriant su kapitalistiniu absurdiškumu, bandant gauti paskolą iš banko ir įsigyti nuosavą būstą. Pjesė „NT drama“ yra pelniusi tarptautinę pjesių autorių premiją 2021 m. Heidelbergo (Vokietija) teatro festivalyje „Heidelberger Stückemarkt“.

Apie spektaklio režisierę

Aktorė, režisierė ir pedagogė Ieva Stundžytė ne tik režisuoja, bet ir aktyviai kuria vaidmenis kolegų spektakliuose, rašo pjeses, nuo 2010 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Teatro ir kino fakultete. I. Stundžytė studijavo vaidybą LMTA – 2006 m. įgijo bakalauro, 2008 m. – magistro diplomą. Vėliau ji ėmėsi režisūros aspirantūros studijų ir 2010 m. įgijo meno licenciatės kvalifikacinį laipsnį. Kartu su studijų draugais ir kurso vadovu aktoriumi bei režisieriumi Aidu Giniočiu 2006 m. įkūrė teatrą „Atviras ratas“, o nuo 2017 m. ėmėsi jam vadovauti.
I. Stundžytė yra sukūrusi septyniolika vaidmenų „Atviro rato“ ir „Keistuolių teatro“ spektakliuose, kaip aktorė yra pelniusi du „Auksinius scenos kryžius“ (2006 m. ir 2007 m.). Kaip režisierė spektaklius kuria „Atviro rato“ ir „Keistuolių teatre“, taip pat yra režisavusi spektaklį Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Jos režisūrinėje biografijoje daugiau kaip dvidešimt spektaklių. Greta pasaulio dramaturgijos klasikos ir šiuolaikinių pjesių interpretacijų jos repertuare svarbią vietą užima jos pačios pjesių pastatymai. I. Stundžytė yra parašiusi šešias pjeses ir parengusi tris inscenizacijas.
I. Stundžytė – viena talentingiausių ir įdomiausių viduriniosios kartos teatro kūrėjų, turinti ilgametę aktorinę, režisūrinę, pedagoginę bei eksperimentinio laboratorinio kūrybinio darbo patirtį.

programa’24