Renginiai kraunami
18:30
24.
11

Pokalbis su italų teatro režisieriumi Alessandro Serra

Transliacija internetu

PAŠNEKOVAS: Alessandro Serra (italų teatro režisierius)
KALBINO: Gintaras Grajauskas (Klaipėdos dramos teatro meno vadovas)
KŪRYBINĖ KOMANDA: Augustė Rumbutytė
IŠ ITALŲ KALBOS VERTĖ: Dainius Būrė
OPERATORIUS IR MONTAŽAS: Marius Lukas

Susipažinkite – Alessandro Serra. Didžiuojamės galėdami jums pristatyti šį italų režisierių. Pasaulis didelis, bet kaip toli jame būtume vieni nuo kitų – kai kurie dalykai yra tokie įspūdingi, kad garsas apie juos sklinda plačiai ir rodos be kliūčių. Taip ir mes išgirdome apie neįtikėtiną, tamsų, magišką, aštrų, šiurpulius keliantį V. Šekspyro „Makbetą“ sardų kalba. Jį režisierius dedikavo savo tėvui. Šis spektaklis gavo prestižinį geriausio metų pasirodymo UBU apdovanojimą Italijoje 2017 m. ir nuo tol nenustoja keliauti po pasaulį. Tikimės, kad jį pamatysite ir jūs. Kol kas kviečiame susitikti su A. Serra.

Klaipėdos dramos teatro vadovas Gintaras Grajauskas kalbasi su juo apie V. Šekspyrą, Sardiniją, kūrybą. „Esama tam tikrų žmogaus veiklų, kurios nekinta tūkstantmečiais, lieka tokios pat. Moderninti jas būtų neįmanoma, tiesiog kvaila. Negali modernizuoti, pavyzdžiui, maldos, meditacijos, santykio su gamta, seksualumo – tai reikštų bandymą pakeisti, sutechnologinti kažką, kas negali turėti nieko bendro su technologija. Tai yra giliai žmogiška, archetipiška, senoviška. Būtent tuo ir gyvena teatras. Jo užduotis pasak Antonin Artaud, mitų kūrimas, rodyti veidrodį žmogui, atskleisti giliąją žmogaus prigimtį“.

A. Serra gimė 1973 m., studijavo antropologiją, kurią vėliau iškeitė į teatro studijas. 1999 m. įkūrė teatro kompaniją „Teatropersona“. Režisierius pats kuria scenografiją, kostiumų dizainą, rūpinasi apšvietimu ir garsu. Jis išgarsėjo 2009 m. spektakliu vaikams „Il Principe Mezzanotte“ („Princas Vidurnaktis“), kuris buvo rodytas daugiau nei 200 kartų tiek Italijoje, tiek užsienyje.