Renginiai kraunami
18:30
01.
12

Pokalbis su lenkų teatro režisiere Agata Duda-Gracz

Transliacija internetu

PAŠNEKOVĖ: Agata Duda-Gracz (lenkų teatro režisierė)
KALBINO: Kristina Sadauskienė (Klaipėdos dramos teatro atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaidai)
KŪRYBINĖ KOMANDA: Augustė Rumbutytė, Agnė Medelytė, Kristina Žiogaitė
IŠ LENKŲ KALBOS VERTĖ: Gabrielė Andruškevič
OPERATORIUS: Donatas Ravaitis
MONTAŽAS: Mindaugas Praninskas

Susipažinkite – Agata Duda-Gracz. Viena žymiausių ir mįslingiausių Lenkijos režisierių jau lankėsi Klaipėdoje. 2018 m. turėjote progą pamatyti jos spektaklį „Ponia bus patenkinta, arba Veikalas apie paskutines vestuves Kamyko kaime“. Šį rudenį ji vėl lankėsi pas mus, vedė kūrybines dirbtuves aktoriams, susipažino su jais ir pradėjo rinkti komandą spektakliui, kurį Klaipėdos dramos teatre kurs 2021 m. pradžioje.

Vieną iš dirbtuvių dienų, kol aktoriai ilsėjosi pakvietėme A. Duda-Gracz pokalbiui. Klausiama Kristinos Sadauskienės ji pasakojo apie nuostabų, meilės kupiną vaikystės pasaulį, kelius, atvedusius į teatrą ir savosios teatro kalbos paieškas. „Turėjau didžiulę garbę susitikti su didžiausiais lenkų režisieriais: Krystianu Lupa, kuris buvo mano kurso vadovas, su Rudolfu Ziolo, Mikalojumi Grabovskiu, su Bogdanu Hussakovskiu. Keturi metai bendravimo su jais teatro akademijoje leido suvokti, jog niekas manęs neišmokys režisūros, kad to reikia išmokti pačiai, kad kiekvienas režisierius turi savo braižą ir kalbą. Todėl atmečiau daugumą neįtikėtinai svarbių ir nuostabių mokslų ir pradėjau eiti savo keliu, išdidžiai išgyvendama visas to pasekmes“.

Agata Duda-Gracz (g. 1974) iš pradžių ji studijavo meno istoriją, vėliau teatro režisūrą Krokuvoje. Ji ne tik režisuoja, bet ir pati rašo tekstus savo spektakliams bei kuria jiems scenografiją bei kostiumus.