Renginiai kraunami
18:30
08.
12

Pokalbis su latvių teatro režisieriumi Elmārs Seņkovs

Transliacija internetu

PAŠNEKOVAS: Elmaras Senkovas (latvių teatro režisierius)
KALBINO: Kristina Sadauskienė (Klaipėdos dramos teatro atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaidai)
KŪRYBINĖ KOMANDA: Augustė Rumbutytė, Agnė Medelytė
IŠ LATVIŲ KALBOS VERTĖ: Dalia Kiseliūnaitė
OPERATORIUS: Donatas Ravaitis
MONTAŽAS: Mindaugas Praninskas

Susipažinkite – Elmārs Seņkovs.

Pirmą kartą Klaipėdoje jį sutikome 2018 m. Už spektaklį „Mama drąsa“ pagal Bertoldo Brechto „Motušė Kuraž ir jos vaikai“ režisierius apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Nuo šio rudens E. Senkovas vėl Klaipėdoje. Režisieriaus sukurtą spektaklį „Varovai“ pamatyti kviesime pasibaigus karantinui, o dabar kviečiame susipažinti su pačiu režisieriumi teatro laidoje.

„Teatras turi būti atviras, prieinamas visiems žmonėms. Jis turi būti socialus – kalbėti visuomenei. Jis neturi būti didaktiškas ar moralizuojantis, bet būti kaip veidrodis, atspindintis ir atliepiantis mūsų vidines problemas“, sako mūsų kalbinamas režisierius.

Latvių režisierius Elmārs Seņkovs (g. 1984) 2014 m. gavo Latvijos geriausio metų režisieriaus apdovanojimą, o 2015 m. jo „Antigonė“ pripažinta geriausiu „Metų mažos formos spektakliu“. 2019 m. jo spektaklis pagal Rainio pjesę „Pūsk, vėjeli!“ surinko daugiausia apdovanojimų Latvijos teatro apdovanojimuose „Spēlmaņu nakts“. Šiemet šiuose apdovanojimuose jo „Šekspyras“ apdovanotas kaip „Metų didelės formos spektaklis“.