Renginiai kraunami
18:30
15.
10

TINKLAS

Klaipėdos dramos teatras
Didžioji salė
Trukmė 1.30 (be pertraukos)

PREMJERA 2020 07 10

PJESĖS AUTORIUS GINTARAS GRAJAUSKAS
REŽISIERĖ AGNIJA LEONOVA
SCENOGRAFĖ IR KOSTIUMŲ DAILININKĖ IRINA KOMISSAROVA
KOMPOZITORIUS JONAS JURKŪNAS
CHOREOGRAFĖS: AGNIJA ŠEIKO, INGA KUZNECOVA
VAIZDO MENININKAS ARTIS DZĒRVE
ŠVIESŲ DAILININKAS JULIUS KURŠIS
REŽISIERĖS ASISTENTĖ JURGITA RUDĖNAITĖ
REŽISIERĖS PADĖJĖJAS VAIDAS JOČYS

VAIDINA:
VYRAS – JONAS BARANAUSKAS
ŽMONA – TOMA GAILIŪTĖ
ANGELAS – MIKALOJUS URBONAS/ MARIUS POVILAS ELIJAS MARTYNENKO
BIČIUKAS – KAROLIS MAISKIS
KURATORIUS – LINAS LUKOŠIUS
PIRMOJI EI – RENATA IZDELYTĖ
ANTROJI EI – EGLĖ BARAUSKAITĖ
PIRMASIS EI – JONAS VIRŠILAS
TROLIS – ARNOLDAS EISIMANTAS
CHIRURGAS – RIMANTAS PELAKAUSKAS
BROLIS – LIUDAS VYŠNIAUSKAS
DUKTĖ – JUSTINA VANŽODYTĖ
POLITIKAS – VAIDAS JOČYS
ČYTERIS – DONATAS ŠVIRĖNAS
KORTANA – KAROLINA KONTENYTĖ

Pjesė „Tinklas“ parašyta prieš keletą metų. Tačiau dabar, kai pandemijos metu didelė žmonijos dalis buvo uždaryta saviizoliacijai ir žmonių gyvenimas persikėlė į virtualybę, ji tapo neįtikėtinai aktuali. Netolima ateitis, apie kurią kalbama pjesėje, atėjo greičiau, negu galėjome įsivaizduoti. „Tinklas“ – tai šiuolaikinio Jobo istorija. Apie žmogų, netekusį viso gyvenimo. Ir jis to net nepastebėjo, nes aplinkui egzistuoja virtualus pasaulis, kuriame yra viskas, ko tik galima užsigeisti. Nors tai tik iliuzija, bet labai patraukli ir įtikinama. Su 3D vaizdu bei high-end garsu. Technologijos tapo ir žmogaus gelbėtoju, ir kalėjimu. Ir tas žmogus būna sau toje tobuloje kosminėje tuštumoje. Ir įsivaizduoja, kad viskas tebėra, kad niekas nedingo.
„Tinkle“ uždarytas ne tik pjesės pagrindinis herojus, bet ir visi žmonės. Palaipsniui jis vis labiau tolsta nuo tikrojo gyvenimo. Kiekvienas bendravimas veda prie dar aiškesnio suvokimo, jog jis nebesupranta esminių dalykų – apie save ir artimuosius. Jo egzistencija užlieta bereikšmės informacijos srautu. Jis nori išsiveržti iš šio beprasmybės sūkurio. Galiausiai suteikiama galimybė susitikti akis į akį su savo priklausomybe.
„Tinklas“ – tai spektaklis apie žmogaus psichologinę, emocinę ir dvasinę savijautą technologizacijos laikotarpiu, aktualus kiekvienam šiuolaikiniam žiūrovui. Šiandien pjesės ir spektaklio idėjos nuskamba, iš tiesų, kiek pranašiškai.
Agnija Leonova – jauna ir perspektyvi režisierė, dirbusi kartu su dramaturgu M. Vildžiumi kuriant spektaklį „Sapiens“ Juozo Miltinio dramos teatre; Oskaro Koršunovo teatre kartu su kūrybine komanda kūrė scenarijus spektakliams „Y karta“ ir „Y: Alisa“ (pastarasis nominuotas dviem „Auksiniams scenos kryžiams“, viena iš nominacijų buvo už kolektyvinį scenarijaus rašymą); kartu su dramaturgu V. Labanausku rašė scenarijų gatvės spektakliui „Ar aš Don Kichotas?“; dirbo režisieriaus asistente, statant O. Koršunovo spektaklius „Katedra“, „Žuvėdra“ ir „Rusiškas romanas“; 2013–2019 m. dirbo režisieriaus asistente ir aktore „Suzuki Company of Toga“ Japonijoje.