Renginiai kraunami

ODĖ ŠVIESAI

18:30
2025.
05.
15
Pirkti bilietą

Klaipėdos koncertų salė ir Šeiko šokio teatras

Didžioji salė
1:00 (be pertraukos)

Premjera 2024

Tarpdisciplininis menas, šokis, muzika

Autoriai: Agnija Šeiko, Mindaugas Bačkus, Tomas Ambrozaitis
Režisierė ir choreografė Agnija Šeiko
Kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė
Šviesų dailininkas  Stasys Jamantas
Režisierės asistentė Gintarė Ščavinskaitė-Ūsė

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Tomas Ambrozaitis

Šeiko šokio teatras
Meno vadovė Agnija Šeiko

Šokėjai: Mantas Ūsas, Evelina Kholod, Ema Senkuvienė, Marija Untultė, Edvardas Kažarnovičius

„Odė šviesai“ – sakralios muzikos, šokio ir vizualinių menų sintezė, kurioje susilieja šokio dinamika, vidinės kelionės tema ir simbolinis švyturių motyvas. Šiam pasirodymui menines pajėgas suvienija „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatės Agnijos Šeiko šokio teatras bei Klaipėdos koncertų salės meno kolektyvai: Mindaugo Bačkaus vadovaujamas kamerinis orkestras bei Tomo Ambrozaičio vadovaujamas choras „Aukuras“.

Šokėjai, pasak choreografės A. Šeiko, įkūnija „vidinius laivus“, o Keltininko personažas veda per metaforinę „vidinės mirties jūrą“. Tai kelionė, kurioje švyturio šviesa tampa viltimi, o šokis – asmeninės transformacijos įrankiu. Spektaklio metu šokėjų kostiumai, primenantys burlaivių bures, transformuojasi, simbolizuodami išsilaisvinimą ir šviesos atradimą.

Muzikinę programą sudaro pasaulinio garso kūriniai, tokie kaip Philip Glass kvartetas Nr. 3 „Mishima“, Ola Gjeilo „Saulėtekio mišių“ ištraukos, Max Richter kūrinys „November“ ir lietuvių liaudies daina „Leliumoj, oi kas vaikščiojo“. Klaipėdos kamerinis orkestras ir choras „Aukuras“ sukuria nepakartojamą garso erdvę, o kiekvienas jų pasirodymas yra pripildytas įkvėpimo ir profesionalumo. Šis tarpdisciplininis projektas sujungia istoriją, meną ir dvasingumą.

Apie spektaklio režisierę

Agnija Šeiko šokį studijavo Klaipėdos universitete ir Roterdamo šokio akademijoje „Codarts“. Šiuo metu ji – Šeiko šokio teatro meno vadovė, choreografė, šokėja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedros profesorė.

Per savo karjerą A. Šeiko buvo daugybę kartų nominuota ir apdovanota regioniniais bei nacionaliniais apdovanojimais. Vien per paskutinius keletą metų jai teko tokie svarbūs prizai, kaip „Boriso Dauguviečio auskaras“ (2016), „Auksinis scenos kryžius“ (2018), Vitos Mozūraitės premija (2019), Vyriausybės kultūros ir meno premija (2020), Klaipėdos kultūros magistro titulas (2021). 2022 m. kūrėja apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už choreografiją šokio spektakliui „Indigo. Das Schliemann Projekt“.

Agnijos kūrybiniai darbai išsiskiria tarpdiscipliniškumu, atpažįstama estetika, jautriomis socialinėmis temomis, formų įvairove. Jos spektakliuose dažnai naudojama gyvai atliekama muzika, skulptūrinės instaliacijos, vaizdo projekcijos. Choreografės kūryba kas kartą nustebina vis nauja forma, kontekstais ar paieškų kryptimi.

Greta šokio spektaklio žanro, A. Šeiko kūryboje galima rasti ir šokio operas, performansus, tarpdisciplininius spektaklius, kurie jungia šokį, muziką ir technologijas. O šokio ir violončelių muzikos spektakliai bei šokio spektakliai-ekskursijos jau tapo Klaipėdos kultūros vizitine kortele.

programa’25